Kimozgatás

2019.07.18

,,Az élet olyan, mint a biciklizés. Ha meg akarod tartani az egyensúlyt, mozgásban kell maradnod.''

Albert Einstein

A mai ember életmódja korántsem hasonlít arra, amire meg lettünk teremtve. 

Az ülő életmódunk miatt (főleg, ha nem végzünk mellette rendszeres testmozgást) nem használjuk az ízületeink teljes mozgástartományát, ezért az izmaink sok esetben rövidülnek. 
Ez mozgásbeszűküléssel jár, aminek idővel fájdalom lesz a következménye.

Több rendszer is lehetőséget kínál ennek orvoslására, én a gyógymasszőri képzésen tanultakat alkalmazom, ezek szelíd, óvatos, biztonságos, de hatékony fogások. 

Elfelejtettünk felfelé mozdulni, már a fáról sem kell leszedni az almát, ahogy fel sem kell mászni rá. Ha nem használjuk azokat az izmokat, amik nyitják a mellkasunkat, csúnya lesz a testtartásunk és valahol fájni fog, mert nincs meg az (izom)egyensúly. 
A toló-húzó mozdulatok már csak az edzőtermekben vannak jelen, leginkább gépeken. Kötött mozgáspályán, egyáltalán nem biztos, hogy a saját, optimális mozgáspályánkon. 
Van lábtoló és combfeszítő, van lehetőség húzódzkodni és tolódzkodni, de kíváncsi lennék rá, hányan nyújtanak utána :)
  

Itt is, mint mindenhol máshol, összefüggésekben kell gondolkodni. Egyensúly! :
A kimozgatást mindig masszázs kell, hogy megelőzze, mert a mozgásnak van aktív és passzív szervrendszere. Aktív az izom, passzív  a csont. Egyik nem mozog a másik nélkül. 
A rossz terhelés következtében kopások alakulnak ki (itt nincs feltételes mód, ez egyenes következmény), ami fájdalmas, mert az ízületben nem ott mozog a csont, ahol akadálytalanul tud mozogni, hanem sok esetben külön árkot váj magának. 
(Igen, a ,,forgónál" pont ez van)
 

Vannak extrém esetek, amikor nem mozgatunk ki, minden egyéb esetben javallott, még ha időigényes is! 

Az alábbi feltételek mellett a kimozgatás ellenjavallt:

  • nyílt törés
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el